Wybór fotografa – szaleństwo „przed” obiektywem

Wybór fotografa

Wybór fotografa

Wybór fotografa

Przy wyborze osoby, która odpowiadać będzie za fotografowanie ślubu – utrwalenie na kliszy jednego z najpiękniejszych dni naszego życia, warto kierować się nie tylko ceną. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest poprzeglądać prace kilku lub kilkunastu fotografów i wybrać tego, którego zdjęcia zrobiły na nas najlepsze wrażenie. Jeśli oczywiście koszt jego usług nie doprowadzi nas do skrajnej ruiny.

Dobrze jest także uważnie przestudiować zawieraną z fotografem umowę i dopytać co dokładnie wliczone jest w cenę. Na umowie wyraźnie powinno być napisane ile odbitek otrzymamy i na jakich nośnikach zostaną nam przekazane zdjęcia (oprócz tradycyjnego albumu często dołączana jest także płyta CD z elektroniczną wersją fotografii).

Sesja przed czy po ślubie?

To jeszcze jedno pytanie, najczęściej nurtujące młodych. Kiedy najlepiej wybrać się na zdjęcia? Jeszcze przed ślubem czy już po?

Pierwszy wariant sprawdza się wówczas, gdy ślub odbywa się późnym popołudniem lub nawet wieczorem. Sesja zdjęciowa w pełni dnia jest wówczas wręcz wskazana, zwłaszcza jeśli odbywa się w plenerze – światło jest niezbędne do uzyskania dobrych efektów.

Niektóre pary obawiają się jednak sesji przed ślubem – martwią się, że podczas „szaleństw” przed obiektywem np. się pobrudzą. Z kolei inni są tak zestresowani zbliżającą się uroczystością, że z trudem potrafią zdobyć się na naturalny uśmiech. W takim przypadku sesję lepiej przełożyć na „po ślubie”. Może być to nawet dzień lub tydzień po uroczystości. Wystarczą odpowiednie ustalenia z fotografem.

Ewelina Szczecińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *